Start Aktualności UTW - INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/18

UTW - INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/18

 Projekt Fundacji DONUM realizowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - "Wsparcie Uniwersytetów III Wieku".

   Dnia 18.09.2017 r. miała miejsce Inauguracja Roku Akademickiego UTW w Łosicach, która odbyła się w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym" autorstwa Pani Ewy Jarockiej - prezesa Fundacji DONUM.
  Z ramienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w spotkaniu uczestniczył p. Jan Strzeżek, który przekazał słowa Ministra Jarosława Gowina skierowane do Słuchaczy UTW. Ponadto wspólnie z p. Ewą Jarocką poinformował zebranych o celach programu i wskazał na sukces jego realizacji.
  Było też uroczyste przekazanie UTW w Łosicach sprzętu zakupionego przez Fundację ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: laptopa, projektora multimedialnego, urządzenia wielofunkcyjnego, radiomagnetofonu do nauki języka angielskiego oraz ekranu. Jest to sprzęt bardzo potrzebny do naszej działalności.
   Następnie wystąpił chór, który dzięki finansom z projektu prowadzi p. Tadeusz Goś.  Na zakończenie
p. Marian Czmoch (sekretarz zarządu), który wspólnie z p. Jadwigą Michaluk (wiceprezes zarządu) prowadzili spotkanie  przedstawił zebranym multimedialną prezentację z działalności UTW w Łosicach. Prezentację przygotował p. Zenobiusz Parafiańczuk, który nauczył się tego robić na zajęciach komputerowych organizowanych w ramach projektu. Na koniec wszyscy mieli okazję napić się kawy i herbaty, zjeść ciasteczko oraz wymienić doświadczenia z członkami UTW z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Zbuczyna oraz Mordów, którzy również biorą udział w tym projekcie. Zebrani mogli się również zapoznać z wystawą dotyczącą działalności studentów UTW w ramach projektu i nie tylko.  


            Scena przygotowana do uroczystości.                                                    Uroczyste Gaudeamus.                                  Prowadzący spotkanie p. Marian Czmoch i p. Jadwiga Michaluk.              Pan Jan Strzeżek i pani Ewa Jarocka.                                           Grupa wokalna UTW w Łosicach.                   Kawa, herbata i ciasto.                                              Wystawa fotograficzna dotycząca działalności UTW.